Z racji pięknej pogody, człowiek potrzebuje coraz więcej powodów, by zostać w domu i dzielnie nieść nerdową pieśni zamiast, nie daj boże, uspołeczniać się. Drobna pomoc na dziś: dwa gamingowe dokumenty .
The King of Kong: A Fistful of quarters [2007]
Wzruszająca histroia o dobrym nauczycielu, Stevie Webie, który rzucił wyzwanie iście marvelowskiemu super złoczyńcy – Billemu Michelowi, a areną tych zmagań jest klasyczna maszyna arkadowa – Donkey Kong. Film pełen zwrotów akcji, podłych pomówień, prześcigania się w klasyfikacji i ostatecznie walki o rekord świata w Donkey Kongu. Całość wydawała się lekko stronnicza, ze zbyt wyraźnie zaznaczonym podziałem na złych i dobrych. Mimo tego przedstawia kawał gamingowej hisotri i pokazuje często pomijane, a współcześnie dziejące się rozgrywki w klasycznych grach arcade. Warto zobaczyć.

Frag [2008]
„Frag” to dokument opowiadający o progamingu (głównie Quakowym), jego historii, pieniądzach jak i mroczno-imprezowych stronach. Osią filmu są wzruszające starania nowego gracza, który porzucił wszystko, by wspiąć się na szczyt gamingowej kariery (how cute ^^). A przy okazji film pełen jest wywiadów z największymi szychami tego biznesu, gwiazdami (obecnymi i przeszłymi – Fatality included) i sponsorami Przyzwoite zdjęcia, przyzwoity montaż, komiksowe wstawki z czarnym Ninja – w gruncie rzeczy, całkiem przyzwoity dokument.


(zastrzegam że oba filmy widziałam kawałek czasu temu, a więc mogły wdać się jakieś nieścisłości czy inne ordynarne kłamstwa)